Co nowego w projekcie?

Jesteśmy w trakcie działań upowszechniających projekt. Już za nami debata upowszechniająca, 2 seminaria (Toruń, Poznań), 9 spotkań lobbujących (Piła, Wrocław, Opole, Zielona Góra, Warszawa) oraz publikacja artykułów w prasie promujących projekt (Gazeta Wyborcza - Duży Format, Puls Biznesu, Głos Wielkopolski). Uczestnikami naszych spotkań byli zarówno przedstawiciele środowisk osób z niepełnosprawnościami (organizacje pozarządowe, rodzice), instytucji pomocy i integracji społecznej, rynku pracy, decydenci zarówno na poziomie powiatowym, wojewódzkim i krajowym. W trakcie naszych spotkań również spółdzielnie socjalne powstałe w ramach projektu mają szanse zaprezentować swoją działalność, podzielić się swoimi doświadczeniami z osobami zainteresowanymi założeniem spółdzielni przy WTZ. Przed nami jeszcze seminarium w Warszawie, które odbędzie się 23 lutego br. w Centrum Konferencyjnym Golden Floor (Al. Jerozolimskie 123 A). Serdecznie zapraszamy!

DSC 0201

DSC 0069

Debata upowszechniająca projekt „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ"

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu razem ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych mają zaszczyt zaprosić na debatę upowszechniającą, podsumowującą projekt „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ”. Debata odbędzie się 10 grudnia 2014 roku w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu razem ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych mają zaszczyt zaprosić na debatę upowszechniającą podsumowującą projekt „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ”. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz firmą Konimpex sp. z o.o. Podczas debaty upowszechniającej zaprezentowany będzie innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ oraz będzie możliwość zapoznania się ze szczegółami funkcjonowania spółdzielni socjalnych powstałych przy WTZ.

Debata odbędzie się 10 grudnia 2014 roku w Poznaniu, w Hotelu IKAR, ul. Kościuszki 118, 61-717 Poznań, w godzinach 10:00-15:00. Szczegółowy program konferencji można pobrać tu.

Zwracamy się z prośbą o potwierdzenie udziału w konferencji do 5 grudnia 2014 roku na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  bądź telefonicznie (61) 8567955.

W treści e-maila uprzejmie prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby uczestniczącej oraz instytucję. W razie pytań prosimy o kontakt: Natalia Wasielewska 61 8567 955.

Historia kołem się toczy. Spółdzielnia Socjalna Aktywni

Podręcznik Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ już obroniony. Zanim ukaże się elektroniczna wersja publikacji, zapraszamy do lektury fragmentów poświęconych poszczególnym spółdzielniom socjalnym. Dzisiaj rozdział poświęcony Spółdzielni Socjalnej Aktywni. 
 

Sukces Stowarzyszenia na posiedzeniu KST ,,Zatrudnienie i integracja społeczna''

Na wczorajszym posiedzeniu Krajowej Sieci Tematycznej ,,Zatrudnienie i integracja społeczna" prezentowaliśmy rezultaty testowania naszego innowacyjnego modelu tworzenia spółdzielni socjalnych przy WTZ.
Model, stanowiący odpowiedź na problem niskiego poziomu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce, testowaliśmy od kwietnia ubiegłego roku. 6 powstałych w ramach testowania rozwiązania spółdzielni socjalnych zatrudnia w tej chwili blisko 30 byłych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ). Rozwiązanie okazało się na tyle trafne i skuteczne, że Krajowa Sieć Tematyczna „Zatrudnienie i integracja społeczna” uznała, że warto upowszechniać je w całej Polsce. Wydany został „Podręcznik do wdrażania innowacyjnego modelu spółdzielni socjalnej przy WTZ”, który stanowi instrukcję dla kolejnych Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej jak wykorzystać model w innych społecznościach lokalnych.
 
Podsumowanie efektów testowania innowacyjnego modelu aktywizacji zawodowej uczestników WTZ spotkało się z wieloma pozytywnymi opiniami. Do produktów wypracowanych w Projekcie nie miała żadnych zastrzeżeń zarówno Krajowa Sieć Tematyczna, jak i opiniujące je Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, co zdarzyło się dopiero drugi raz w całej historii KST. Jest to wspólny sukces naszego Stowarzyszenia, Partnerów Projektu – ROPS w Poznaniu i Konimpex Sp. z o.o. – oraz wszystkich osób, organizacji i instytucji, które nam zaufały i otworzyły się na innowacje. Dziękujemy!